قالب وبلاگ قالب وبلاگ

اخباردنیایی فناوری و کامپیوتر
 
اخبار و اطلاعات جدید فناوری و کامپیوتر

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1390 توسط یونس

روبات ترمیم‌کننده مو ساخته شد!


یک شرکت خصوصی تولیدکننده وسایل پزشکی در کالیفرنیا موفق به کسب تاییدیه اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا برای تولید روبات مرمت مو شد.این روبات که «آرتاس»(ARTAS) نام دارد، برای برداشت فولیکول مو از سر افرادی که مبتلا به بیماری ریزش موی هورمونی هستند طراحی شده است. 
 
 

این سیستم روباتیک که توسط شرکت «مرمت روباتیک» و با کمک چندین پزشک برجسته ترمیم مو ساخته شده به منظور تقویت کیفیت برداشت واحد فولیکولی طراحی شده ‌است. این سیستم توسط پزشک کنترل شده و کاملا تعاملی است.


ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ جمعه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1390 توسط یونس

روبات "چیتا" در کنار سربازان امریکا می جنگد


خبرگزاری آریا-یک روبات جدید به شکل یوزپلنگ که از سریع‌ترین انسان‌ها نیز سریع‌تر است و یک «آندروید» که در کنار سربازان به جنگ خواهد پرداخت جزو جدیدترین محصولات ارتش آمریکا هستند.
به گزارش آریا، این روبات توسط شرکت «بوستون داینامیکس» ساخته شده و «چیتا» نام دارد که پیش از این روبات «بیگ‌داگ» 18 میلیون دلاری را که در نواحی سخت به انتقال تجهیزات جنگی سربازان می‌پردازد به جهان معرفی کرده بود.
به گفته وزارت دفاع آمریکا،مارک ریبرت توجه چندانی به استفاده نهایی این روبات ندارد و بیشتر بر ساخت فناوری‌های جدید متمرکز بوده و سپس به موارد استفاده آنها توجه خواهد کرد.
اما به گفته وی، رئیس این شرکت با وجود قرارداد مولتی میلیون دلاری که توسط وزارت دفاع آمریکا بسته شده، مقامات ارتش این کشور هنوز از موارد است
فاده این روبات باخبر نیستند.

 


ادامه مطلب...

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ